DEZINFECTANT UNIVERSAL MULTISUPRAFETE, HYGIENUM, 1L Utilizați în siguranță produsele biocide.
Citiți întotdeauna eticheta și informațiile despre produs înainte de utilizare.
Utilizare: Produsul se va folosi pentru dezinfectarea suprafeţelor multiple (ceramică, lemn, plastic, vinilin, suprafeţe lucioase) .
Nu conţine hipoclorit de sodiu.
Acest produs are un efect intens bactericid, omoară în proportie de 99,9 % bacteriile: Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa, Escherichia coli, Enterococcus hirae, conform testului SR EN ISO 1276, acesta prezintă şi un efect fungicid (Candida albicans şi Aspergillus niger) conform testului SR EN 1650.
Caracteristici: Produsul nu decolorează, nu irită, dar dezinfectează şi curăţă în profunzime datorită sulfactanţilor cationici.
Ambalare: Flacon 1 L ce permite diluarea soluţiei: 50 ml la 1000 ml apă.
TP2: Produse utilizate pentru dezinfectarea suprafețelor, materialelor, echipamentelor și mobilierului și care nu sunt utilizate în contact direct cu produsele alimentare sau cu hrana pentru animale.
Sunt în special destinate piscinelor, acvariilor, apelor de bazin sau altor ape; sistemelor de climatizare; și pereților și podelelor din amplasamente private, publice și industriale și din alte amplasamente destinate activităților profesionale.
Produse utilizate pentru dezinfectarea aerului, a apei care nu este folosită pentru consumul uman sau animal, a toaletelor chimice, a apelor reziduale, a deșeurilor de la spitale și a solului.
Produse utilizate ca algicide pentru tratarea piscinelor, a acvariilor și a altor ape și pentru tratarea cu scop curativ a materialelor de zidărie.
Produse utilizate în vederea încorporării în textile, țesături, măști, vopsele și alte articole sau materiale în scopul producerii de articole tratate cu proprietăți dezinfectante.
Utilizare | Produsul se va folosi pentru dezinfectarea suprafetelor multiple (ceramica lemn plastic vinilin suprafete lucioase) |
---|---|
Acest produs are un efect intens bactericid, omoara in proportie de 99,9 % bacteriile | Staphylococcus aureus |
Caracteristici | Produsul nu decoloreaza nu irita dar dezinfecteaza si curata in profunzime datorita sulfactantilor cationici |
Ambalare | Flacon 1 |
L ce permite diluarea solutiei | 50 ml la 1000 ml apa |
Tp2 | Produse utilizate pentru dezinfectarea suprafetelor materialelor echipamentelor si mobilierului si care nu sunt utilizate in contact direct cu produsele alimentare sau cu hrana pentru animale |
HYGIENIUM este un brand dedicat igienei personale și sănătății, oferind o gamă variată de produse de curățare și dezinfectare.
Brandul se concentrează pe formulări eficiente care să asigure o igienă optimă, protejând consumatorii de bacterii și viruși.
Produsele HYGIENIUM includ geluri dezinfectante, spray-uri și soluții de curățare, toate fiind testate dermatologic pentru a asigura siguranța utilizatorilor.
Cu o abordare responsabilă față de igienă și sănătate, HYGIENIUM devine o alegere populară în rândul celor care doresc să își protejeze familia și pe ei înșiși.