Impregnare pentru îmbrăcăminte de exterior INPRODUCTE 400 ml Spray-ul INPRODUCTS formează o peliculă subțire de nanoparticule de siliciu care protejează uzura membranei de Gore-Tex, Climatic, Gelanots și altele împotriva umezelii și contaminării, iar în caz de presiune extremă a apei (de exemplu vad sau târâtoare) ajută la uscare de până la 5 ori mai rapidă a materialului .
Soluția formează un strat protector de siliciu pe suprafața materialului, care respinge apa și murdăria și împiedică distrugerea materialului de sarea rutieră.
Impregnarea previne, de asemenea, apariția petelor inestetice.
În timp ce impregnările convenționale conțin diverse substanțe chimice, INPRODUCTS se bazează pe apă.
Acest lucru face ca spray-ul să fie incolor și inodor, să nu fie dăunător și poate fi utilizat în condiții de siguranță în spații închise.
INPRODUCTE impregnează respirabilitatea și proprietățile țesăturilor cu membrană (Gore-Tex și altele).
Hainele tale vor fi protejate împotriva umezelii, dar în același timp vor rămâne respirabile.
Stratul de nanoparticule de siliciu permite curățarea materialului de sare și transpirație în timpul spălării.
După uscare, funcția nanoparticulelor se reia.
Impregnarea durează până la 10 cicluri de spălare cu apă și până la 5 cicluri de spălare.
Cu INPRODUCTS, protejați: - Jachete, paltoane și jachete cu membrană - Pantaloni și pantaloni scurți - Pălării și eșarfe - Mănuși Proprietăți: - Mențineți protecție împotriva apei și murdăriei timp de până la 3 luni (în funcție de intensitatea uzurii) sau până la 10 cicluri de spălare - Consum: 25 până la 100 ml pe m2 - în funcție de proprietățile de absorbție ale materialului - Perioada de valabilitate: cel puțin 2 ani de la data fabricației - Conținutul ambalajului: 200 ml, 400 ml și 5 l Ingrediente: Produs de dispersie a nanoparticulelor de siliciu modificate în soluție apoasă.
Produsele INPRODUCTS sunt sigure pentru sănătate și mediul acvatic.
Daca nu este specificat altfel la sectiunea stoc, acest produs se expediaza in 4 zile lucratoare.
Protejati | |
---|---|
Proprietati | |
Consum | 25 pana la 100 ml pe m2 in functie de proprietatile de absorbtie ale materialului |
Perioada de valabilitate | Cel putin 2 ani de la data fabricatiei |
Continutul ambalajului | 200 ml 400 ml si 5 l |
Ingrediente | Produs de dispersie a nanoparticulelor de siliciu modificate in solutie apoasa |